Pro každého je noční můrou představa, že se mu ztratí jeho milovaný psí či kočičí miláček. U koček z bezpečnostních důvodů obojky nedoporučuji, u psů je to však jiné, ti nelezou po stromech a obojek je nutnost i kvůli vodítku. Mé obojky jsou nejen pěkné, ale i praktické. Proč?

Barva výšivky dle Vašeho přání

Kdyby se náhodou hafan zaběhl, obojek má na sobě jméno a 2 telefony na oba paníčky, aby se ušetřil stresu z transportu odchytovkou do útulku a následným stresovým pobytem někde v kleci v nehezkém útulku bez páníčků, za který se navíc ještě platí ne zrovna malé částky.

I když má pejsek čip, pokud se ztratí a někdo ho odchytne a zavolá městskou či státní policii a nepůjde na nejbližší veterinu požádat o kontrolu čipu (každý vet to udělá rád zdarma, ale ne každý je zkušený pejskař, aby ho toto napadlo, a ne každý má chuť a čas toto podstupovat …. popř. může mít z hafana strach, pokud je nezkušený), tak si buďte jistí, že čip se mu zkontroluje až v útulku po příjmu. Nehledě na to, registrů čipů je více a všechny jsou zpoplatněné, a ne každý o všech registrech ví.

S tímto obojkem ale můžou rovnou lidé zavolat a hafana předat během pár minut v podstatě hned, kde se ztratil a nalezl …. bez stresu, bez transportu v kleci cizími lidmi, bez zavření po dlouhé hodiny venku v kotci / kleci.

Městské útulky mají úřední dobu, když to do „zavíračky“ nestihnete, bez emocí Vám suše sdělí, že je zavřeno, ať si pro psa přijdete druhý den v době, kdy mají otevřeno pro veřejnost. Strašné, že? Kdybych toho nebyla svědkem u psa, kterého jsem sama odchytla bez obojku, tak tomu nevěřím, už jsem takto odchytila několik ztracených psů …. přijede po x hodinách odchytovka, bez čtečky, bez zájmu vyhledat hned majitele, psa naloží a odveze do útulku. Neřeší, že by se mohl pes přes čip vyhledat na místě a zavolat majiteli …. za to totiž nemají od města peníze. Ale za příjem psa útulek už peníze dostane, takže nejprve výdělek, až potom kontrola čipu v útulku.

Takže obojek jedině se jménem a kontakty na majitele 🙂 myslete na to.