Separační úzkost – podpůrný doplněk – hračky a límečky

Pokud pejsek o samotě teskní, lze límeček ušít jako podpůrnou pomůcku – plněnou bylinkami.

Pokud má pejsek límečkem s bylinkami na sobě, uvolňují se bylinky i do jeho kožíšku.

Bylinky, které do kostičky dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, jsou velmi aromatické a známé u chovatelů koček.

Límeček je měký jako polštářek, je plněný bylinkami a dutým vláknem, který se dává do dětských hraček a polštářů. Pejsek není nijak omezen na pohybu, límeček je volný, pružný, lehký a velmi pohodlný, když pejsek leží. .

Výšivka může být i jiná, standardně vyšívám jméno s tlapičkou v srdci, ale lze po dohodě vyšít i něco jiného.

Tyto límečky jsem začala šít v době, kdy jsme měli doma adoptovaného amstaffa, který denně z úzkosti o samotě likvidoval byt (byl u předchozích majitelů hodně týraný, z čehož měl fyzické i psychické následky – kromě separační úzkosti trpěl těžkou epilepsií).

Byli jsme opravdu na dně finančně, psychicky i fyzicky. Po intenzivní spolupráci s veterinářem jsme zkusili ke klasické medikaci i různé doplňky pro psy proti úzkosti a k tomu jsem mu ušila i pohodlný límeček plněný bylinkami. 

Bylinky, které do límečku a kostiček dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, lze tedy ušít i malý límeček pro kočičky.

Je mi líto, že nemůžu poskytnout bližší informace o použití tohoto výrobku. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení o bylinách. Více informací najdete běžně na internetu.

Bylinky v tomto výrobku jsou hodně intenzivně aromatické – velmi dobře známé u chovatelů koček.

Límeček šiju na míru, potřebuji znát velikost vašeho pejska (abych neušila moc tlustý nebo naopak moc tenký límeček) a obvod krku. Zapínání je na kvalitní a pevný suchý zip. Nemusíte se bát, že by si pejsek ublížil, pokud by se někde zachytil, límeček je pružný a vyplněný výplní, která se dává do dětských hraček, takže nehrozí uškrcení, naopak by si ho dokázal lehce stáhnout v takové situaci.

Límeček doporučuji nasadit těsně před odchodem, kdy ho necháváte samotného, nesmíte mu ho dávat ve spěchu a stresu, musíte navodit pocit klidu, bezpečí, zklidnit pejska, ideálně ho dovézt k pelíšku a klidným hlasem mu říct, ať si lehne. Chvíli si s ním klidně povídejte, že se vrátíte, hlaďte ho, ujistěte ho, že se vrátíte, ať hezky čeká. Opravdu z Vás musí jít klid, ne hysterie a panika, psi vnímají energii, jakmile jste ve stresu, zpanikaří.

Po příchodu límeček sundejte, dejte do igelitového sáčku, aby Vám vydržel co nejdéle a nevyčichl a uložte ho na bezpečné místo, aby ho nenašla třeba kočka a nevzala si ho (kočkám voní, budou ho chtít na mazlení).

Barvu / vzor látky vybereme podle Vás, aby se Vám libil  Pokud budete chtít i s vyšitým jménem pejska, stačí se na tom dopředu domluvit. Níže ukázka výšivky jména na antistresovém polštářku pro kočičku, to může být i na límečku.