Ruční šití pevnou nití od Zdenky

Péče o výrobky

Všechny látky, které používám na výrobky určené pro zvřátka, mají atest Oeko-tex Standard 100, třída 1 certifikováno pro děti do 3 let. 

Pokud máte z aukcí mnou šité výrobky, prosím, pelíšky perte pouze na nižší otáčky a nižší teploty kvůli výplni (duté vlákno, molitan), aby nezcuckovatělo a zůstalo stále nadýchané. Sušte položené na sušáku / šňůrách, nezavěšujte svisle dolů, aby vyplň zůstala rovnoměrně rozložená. Nepoužívejte bělidla, zničily by se barvy potisku.

U bylinkových polštářků a antistresových obojků bez odnímatelných bylinkových pytlíčků z kapsiček (platí i pro polštářky kočičí – kozlíkové a šantové) nedoporučuji praní, ztratila by se vlastnost sušených bylinek, zůstal by jen obyčejný polštářek bez uvolňování aroma bylinek s flekem od bylinek.

Doporučení k antistresovým bylinkovým polštářkům: pokud si Vaše zvířátko s polštářkem přestane hrát, dejte ho do silnějšího igelitového sáčku nebo těsnící plastové krabičky, abyste uchovali delší dobu aroma bylinek kozlíku / šanty. Pokud zvířátku nenecháte polštářek non stop, bude pro něj vzácnější a aroma bylinek tak může působit více v době, kdy to budete potřebovat a polštářek mu dáte. Ideální je antistresové polštářky nechávat na hraní vždy na dobu stresu (odchod do práce, neshody ve smečkách mezi zvířátky apod.).  

Pokud máte výrobky na hraní se stuhami, prosím, buďte opatrní a nenechávejte své zvířátko bez dozoru, aby se do stuhy nezamotalo a neublížilo si (zejména u chrastících a pískacích polštářků s delšími stuhami). Raději výrobek používejte k hraní jen za Vaší přítomnosti, abychom předešli neštěstí.