Ruční šití pevnou nití od Zdenky

Stručně o mě

Ve skříni jsem měla pár let šicí stroj – dárek k Vánocům, který jsem si sice přála, ale u toho to skončilo. Neměla jsem se od koho učit a metoda pokus omyl mě odradila. Až jednou mi přišel do života ze dne na den pes, menší voříšek a změnil mi tak trochu život. Začala jsem kvůli němu dokonce šít (kvůli ní, je to fenka :-)), protože lítala všude do křoví se všemi psy v parku a bylo nepředstavitelné jí kupovat drahé oblečky na zimu. Představa, že koupím obleček za tisícovku, co stejně přesně nesedí a ještě vydrží jen pár dní, mě děsila. Tak jsem sedla ke stroji a zkoušela ušít něco sama …. nejprve jednoduchý zimní kabátek z fleecu na zimu do bláta, až jsem se hecla a ušila zateplené kabátky s umělým beránkem zevnitř a z venku z měkoučkého fleecu a s našitými reflexními prvky do tmy. Chytlo mě to tak, že jsem začala šít i další věci a to nejen pro svá zvířata, ale i pro psy bezdomovců třeba ze starých svetrů a dek.

Ke zvířecím věcem se přidalo oblečení, tašky, batohy, interiérové dekorativní i funkční doplňky.

U šití mi pomáhá můj spolehlivý zvířecí tým 4 koček, které dohlíží na kvalitu, pohodlí nejen pelíšků. Fenka, která za šití může, pozoruje opodál, nerada strká nos do věcí, kterým nerozumí, naštěstí.

Pravidelně přispívám na spolky, co žijí z darů dobrovolníků a starají se o nemocná či opuštěná zvířata, na která jejich původní majitelé „zapomněli“, ale těch opuštěných zvířat je tolik, že to prostě nestačí a nikdy nebude stačit. Šiju tedy do různých aukcí a konkrétní případy, když je potřeba vybrat větší částka na veterinu, občas šiju jen tak pro kočičí spolek drobnosti a občas pořádám sama aukce, kde převažují šité věci ode mě.

Šití je můj velký koníček, který mi dodává energii a zároveň pomáhá získat peníze na pomoc zvířátkům bez domova, o které se starají spolky fungující pouze z našich darů, bez příspěvků od měst či obcí, které otáčí každou korunu nejen na veterinu a krmivo, ale i čistící prostředky nutné k chodu.

Moc Vám tedy děkuji, že mi pomáháte pomáhat každým nákupem ode mě, i malý nákup přinese něajkou tu kačku, kterou pošlu dál ….