Ruční šití pevnou nití od Zdenky

Límeček – podpora pro pejsky špatně zvládající samotu

Pokud pejsek o samotě teskní, lze límeček ušít jako podpůrnou pomůcku – plněnou bylinkami.

Pokud má pejsek límečkem s bylinkami na sobě, uvolňují se bylinky i do jeho kožíšku.

Bylinky, které do kostičky dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, jsou velmi aromatické a známé u chovatelů koček.

Límeček je měkký jako polštářek, je plněný bylinkami a dutým vláknem, který se dává do dětských hraček a polštářů. Pejsek není nijak omezen na pohybu, límeček je volný, pružný, lehký a velmi pohodlný, když pejsek leží. Límeček má kapsičku, do které lze vložit náhradní sáček s bylinkami, aby se límeček po vyčmuchnutí dal vyprat a znovu použít s náhradním náplní s bylinkami.

Tyto límečky jsem začala šít v době, kdy jsme měli doma adoptovaného amstaffa, který denně z úzkosti o samotě likvidoval byt (byl u předchozích majitelů hodně týraný, z čehož měl fyzické i psychické následky – kromě separační úzkosti trpěl těžkou epilepsií).

Byli jsme opravdu na dně finančně, psychicky i fyzicky. Po intenzivní spolupráci s veterinářem jsme zkusili ke klasické medikaci i různé doplňky pro psy proti úzkosti a k tomu jsem mu ušila i pohodlný límeček plněný bylinkami. 

Bylinky, které do obojku dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, lze tedy ušít i malý límeček pro kočičky.

Je mi líto, že nemůžu poskytnout bližší informace o použití tohoto límečku. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení o bylinách. Více informací najdete běžně na internetu.

Bylinky v límečku jsou hodně intenzivně aromatické – velmi dobře známé u chovatelů koček.

A jak to vlastně všechno celé začalo? Koukněte se na náš krátký příběh, jak jsme si adoptovali dalšího pejska, ze kterého se vyklubala hromádka neštěstí, která nás doslova dostala na dno psychicky i fyzicky: Proč bylinkové obojky?