Pokud pejsek o samotě teskní, lze límeček ušít jako podpůrnou pomůcku – plněnou bylinkami.
Pokud má pejsek límečkem s bylinkami na sobě, uvolňují se bylinky i do jeho kožíšku.
Bylinky, které do kostičky dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, jsou velmi aromatické a známé u chovatelů koček.
Límeček je měkký jako polštářek, je plněný bylinkami a dutým vláknem, který se dává do dětských hraček a polštářů. Pejsek není nijak omezen na pohybu, límeček je volný, pružný, lehký a velmi pohodlný, když pejsek leží. Límeček má kapsičku, do které lze vložit náhradní sáček s bylinkami, aby se límeček po vyčmuchnutí dal vyprat a znovu použít s náhradním náplní s bylinkami.



Výšivka může být i jiná, standardně vyšívám jméno s tlapičkou v srdci, ale lze po dohodě vyšít i něco jiného.
Tyto límečky jsem začala šít v době, kdy jsme měli doma adoptovaného amstaffa, který denně z úzkosti o samotě likvidoval byt (byl u předchozích majitelů hodně týraný, z čehož měl fyzické i psychické následky – kromě separační úzkosti trpěl těžkou epilepsií).
Byli jsme opravdu na dně finančně, psychicky i fyzicky. Po intenzivní spolupráci s veterinářem jsme zkusili ke klasické medikaci i různé doplňky pro psy proti úzkosti a k tomu jsem mu ušila i pohodlný límeček plněný bylinkami.
Bylinky, které do obojku dávám, dávám i do polštářků pro kočičky na mazlení, lze tedy ušít i malý límeček pro kočičky.
Je mi líto, že nemůžu poskytnout bližší informace o použití tohoto límečku. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení o bylinách. Více informací najdete běžně na internetu.
Bylinky v límečku jsou hodně intenzivně aromatické – velmi dobře známé u chovatelů koček.

Límeček šiju na míru, potřebuji znát velikost vašeho pejska (abych neušila moc tlustý nebo naopak moc tenký límeček) a obvod krku. Zapínání je na kvalitní a pevný suchý zip. Nemusíte se bát, že by si pejsek ublížil, pokud by se někde zachytil, límeček je pružný a vyplněný výplní, která se dává do dětských hraček, takže nehrozí uškrcení, naopak by si ho dokázal lehce stáhnout v takové situaci.
Límeček doporučuji nasadit těsně před odchodem, kdy ho necháváte samotného, nesmíte mu ho dávat ve spěchu a stresu, musíte navodit pocit klidu, bezpečí, zklidnit pejska, ideálně ho dovézt k pelíšku a klidným hlasem mu říct, ať si lehne. Chvíli si s ním klidně povídejte, že se vrátíte, hlaďte ho, ujistěte ho, že se vrátíte, ať hezky čeká. Opravdu z Vás musí jít klid, ne hysterie a panika, psi vnímají energii, jakmile jste ve stresu, zpanikaří.
Po příchodu límeček sundejte, dejte do igelitového sáčku, aby Vám vydržel co nejdéle a nevyčichl a uložte ho na bezpečné místo, aby ho nenašla třeba kočka a nevzala si ho (kočkám voní, budou ho chtít na mazlení).
Barvu / vzor látky vybereme podle Vás, aby se Vám libil 🙂 Pokud budete chtít i s vyšitým jménem pejska, stačí se na tom dopředu domluvit. Níže ukázka výšivky jména na antistresovém polštářku pro kočičku, to může být i na límečku.

A jak to vlastně všechno celé začalo? Koukněte se na náš krátký příběh, jak jsme si adoptovali dalšího pejska, ze kterého se vyklubala hromádka neštěstí, která nás doslova dostala na dno psychicky i fyzicky: Proč bylinkové obojky?