Potahy na žehlící prkno, opěradla židle apod.

Pokud máte stále funkční žehlící prkno, jen se Vám už nelíbí starý potah, je škoda se zbavovat celého žehlícího prkna a kupovat zbytečně nové. Při dnešních cenách řetězců sice koupíte obyčejné prkno za cenu nového potahu, ale pokud si necháte ušít z hezké a pevné dekorativní látky dle Vašeho přání, budete mít doma krásný originál s potahem, který Vám vydrží dlouhá léta a bude zdobit Vás interiér. Kupovaná prkna ten zrovna líbívý nemívají, je z levných obyčejných látek za nejnižší náklady.

Jelikož mám 5 koček, potahy u mě nevydrží celý život, je potřeba je tedy občas vyměnit. Tentokrát jsem si ušila v podzimním dekoru z pevného plátna o gramáži 180 až 200 g/m2 na zavazování na tkaničku. Lze ušít i na gumičku, ale tkaničkou se to lépe stáhne dle mých zkušeností.

Pokud Vám odešla i vrstva pod potahem, doporučuji koupit tlustou deku, např. larisu a vystřihnout rozměr dle kovové konstrukce prkna a dát to pod potah nebo koupit přímo látku arachne, která se používá i do chňapek, zadrží horkost z žehličky, ale tlustá deka úplně postačí, tak to mám i já. Je to mnohem lepší než nové žehlící prkno s tenkou vrstvou molitanu.