Vánoce jsou za dveřmi a Vy váháte, co koupit svým blízkým, přátelům a zvířecím parťákům? Co letos udělat změnu, nebrouzdat po eschopech a nákupních centrech, kde ztratíte spoustu času, utratíte spoustu peněz a nekoupíte nic originálního? Zkuste letos koupit něco jedinečného, co nebude mít nikdo další, co bude vyrobeno právě jen pro konkrétního člověka. Ženám udělá radost kabelka / taška / batoh, který bude jedinečný a nebude ho mít nikdo další, stejně tak jako třeba taštička crossbody, kterou může nosit jak muž, tak žena, pokud zvolíme vhodné barvy látek a jejich kombinaci. Tyto taštičky jsou vhodné i pro pejskaře, kteří s sebou potřebují jen pár věcí, když jdou ven jako klíče, mobil, sáčky na psí exkrementy a případně pamlsky.

K tomu můžete mít i pamlskovník ve stejném dekoru jako právě zmiňovaná malá taštička přes rameno, tzv. crossbody.

Pro ženy doporučuji tašky různých velikostí, které se dají nosit i jako kabelka nejen do práce.

Zvířecím parťákům můžete dopřát krásný a pohodlný pelíšek a přidat k tomu i kozlíkový nebo šantový polštářek. Polštářky šiju i ergonomicky tvarované, kočičky si je při uchycení tlpičkami přitáhnou na bříško a bylinka se postupně uvolňuje nejen tak, že ji kočička cití čichem, ale zůstane i na kožíšku, což kočičce navodí pocit klidu po celý den.

Na pelíšek i polštářek lze vyšít jméno nebo originální krátký text na Vaše přání. U kulatého oboustranného pelíšku s vyvýšeným okrajem by výšivka byla uprostřed vnitřního polštářku, u hranatých lze vyšít i na okraje.

Nenechte se vyvést z omylu, že kozlík a šanta jsou jen pro kočičky. Kozlík působí uklidňujícím dojmem i na ostantí zvířátka, já sama jej používám pro našeho amerického stafforda, který trpí těžkou epilepsií a silnou separční úzkostí jako následek týrání u předchozích majitelů. Kozlík mu pomáhá zvládat stres, zklidní ho a zmírní příznaky úzkosti, od té doby, co má kozlíkový límeček, nešťeká a neruší tak ostatní sousedy. Pokud máte doma úzkostlivého hafana, udeláte mu radost kozlíkovým límečkem, dekor vymyslíme podle barvy pejska, jak si budete přát (hodně barevný a nebo naopak podobný srsti, aby nebyl výrazný). Můžeme na něj i vyšít jméno pejska. Límeček je měkkoučký, vycpaný dutým vláknem a zapínání na kvalitní suchý zip pro jednoduchou manipulaci, drží pevně, nerozepíná se. Je pružný, takže nehrozí, že by se pejsek při zachycení se o něco uškrtil, stáhl by ho snadno. Pro pejska je pohodlný při ležení a je lehoučký, čili mu nijak nepřekáží a neomezuje ho.

Zde na fotce je hafan s vážnou epilepsií, silnou separační úzkostí apo náročném vyšetření mozku a mozkomíšního moku. Límeček s kozlíkem mu pomáhá být v klidu a nespustit další epileptický záchvat a projevy separační úzkosti.

Pokud se Vám nehodí pelíšek a nepotřebujete ani antistresový límeček, co třeba pamlskovník či obojek s vyšitým jménem pejska a telefonem na Vás, pokud by se ztratil?

info@sitipevnouniti.cz nebo facebookový messenger (odpovídám většinou ihned obratem)